Nova pot
Evropska agencija za varnost hrane (EFSA):
je osredotočena na zaščito varovanja človekovega zdravja in interese potrošnikov na vseh področjih glede varnosti živil na najvišji ravni v okviru procesa usklajevanja s standardi EU in usposabljanja zaposlenih v živilskem sektorju za doseganje varnosti hrane.
Za zagotavljanje varnosti v pekovskih izdelkih je potrebno vzpostaviti standarde glede kakovosti in zdravja ljudi. Profesionalno usposabljanje mladih in mladih zaposlenih v tem sektorju mora biti bolj moderno in dinamično in v skladu s potrebami uporabnikov ter povezano z delom (znotraj delovnega časa).
Cilj projekta glede na zahtevnost področja je zagotoviti varnost javnega zdravja z zagotavljanjem kakovosti in varnosti v sektorju proizvodnje živil tako, da se posodabljajo poklicne kvalifikacije s tehnološkimi izboljšavami tako za tiste mlade, ki že delajo v živilskem sektorju kot tiste mlade, ki še niso dokončali izobraževanja in so brezposelni.
Prispevek projekta k rešitvi navedenih težav;
1 – obstoječe potrebe zahtevajo dejanske spremembe v usposabljanju mladih, v povezavi z delodajalci v smeri priprave učnih modulov, ki so steber projekta.
2 – E-učenje bo mladim omogočilo odprto uporabo IKT virov usposabljanja na bolj strateški in celovit način. Z razvijanjem njihovih poklicnih kvalifikacij se bo povečala kakovost znotraj sektorja.
3 – Projekt spodbuja mlade za uporabo tehnologij kot del njihovega usposabljanja v vsakdanjem življenju. Z mobilno aplikacijo bo omogočen mladim dostop do izobraževanja pod enakimi pogoji. To bo pripeljalo do trajnostnih učinkov projekta in njegovih rezultatov.
4 – LTTA usposabljanje bo povezalo mlade različnih kultur, različnih poklicih kvalifikacij, kar bo omogočalo široko uporabo poklicnega modula. Preizkušanje razpoložljivosti in zanesljivosti modulov bo zagotovilo vzpostavitev sistema E- učenja visoke kakovosti in učinkovitosti. Sistem, ki bi služil kot odprta koda na daljavo, bo omogočal vsem enake možnosti izobraževanja. To bo spodbudilo mlade, da bodo za učenje uporabljali IKT pristope. S tem se bo mlevski sektor preusmeril v bolj dinamično in inovativno obliko izobraževanja in dela za mlade, da se bodo lažje vključili v proizvodni sektor.
Nacionalne delavnice bodo zagotovile vzpostavitev mostu med strankami ki na enaki platformi združuje tako sindikate, združenje delodajalcev živilskega sektorja, javne organe in mladino, medtem ko bo spodbujala skupno delo pri reševanju težav na področju javnega zdravja.
Ciljne skupine projekta: so mladi zaposleni v živilskem sektorju in tisti, ki niso zaključili izobraževanja iz različnih razlogov.
Ne glede na to, kakšna je prehranska kultura živilski sektor zaseda 63% porabe hrane po vsem svetu. (Varnost hrane EU-HR). V politiki varne hrane so bili določeni ES cilji , da bi zagotovili zdravje ljudi in interese potrošnikov glede hrane, zaščiteni na visoki ravni. Kljub temu je Svetovna zdravstvena skupščina sprejela odločitev, da je varnost prehrane vitalnega pomena za vse. Pomembno je, da sodelujejo mednarodne organizacije, proizvajalci in potrošniki. Kot je že znano v globalnih raziskavah in rezultatih teh raziskav je poraba mlevskih izdelkov na prvem mestu v prehranski verigi in zajema tudi druge prehrambne izdelke. Zato je treba zagotoviti prilagajanje mladih v sektorju v smeri izboljšanja produktivnosti s pomočjo pridobivanja novih veščin za prilagajanje tehnološkemu razvoju in globalni preobrazbi delovne sile (EU 2020).
Pet držav je pripravilo projekt za uresničevanje skupnih ciljev za zagotovitev varnosti živil v EU za varovanje javnega zdravja, za razvoj kvalifikacij mladih z uporabo inovativnih metod in tehnik, ki temeljijo na IKT v skladu s potrebami in pričakovanji mladih, za povečanje stopnje zaposlenosti, za povečanje sinergije med mladimi različnih kultur in pravice do enakega izobraževanja za vse pod enakimi pogoji, kot je določeno v cilju EU 2020.